MINI Countryman – komfortowa podróż

MINI Countryman, samochód osobowy, zaliczany do crossoverów jest “dzieckiem” brytyjskiej marki Mini. Jego “narodziny” miały miejsce w 2010 roku, kiedy to świat po raz pierwszy ujrzał auto Mini Countryman na targach motoryzacyjnych w Genewie. I było to pierwsze pięciodrzwiowe MINI. W 2013 roku Countryman MINI doczekał się ”brata.“ Producent wypuścił bowiem na rynek 3-drzwiową wersję samochodu.

Obecnie auto dostępne jest w odmianach:

 • One 1.6/98.
 • One D 1.6/90.
 • Cooper 1.6/122 .
 • Cooper D 1.6/112.
 • oraz Cooper S 1.6/184 .
 • I Cooper SD 2.0/143.

MINI Countryman – wymiary

MINI Cooper Countryman jest autem o długości 430 cm. Jego szerokość wynosi 182 cm. Z kolei wysokość- 156 cm. Natomiast rozstaw osi mierzy 267 cm. Masa własna samochodu jest rzędu 1430 kg- 1735 kg. Samochód ma bagażnik o pojemności 450- 1390 l. I zbiornik paliwa, którego pojemność liczy 36- 51 l. Natomiast ładowność samochodu jest na poziomie 490- 595 kg.

Silnik, czyli serce samochodu dostępne jest w kilku wersjach. MINI Countryman produkowany jest bowiem w wersji benzynowej i z silnikiem Diesla. Modele benzynowe zostały zaopatrzone w dwa rodzaje silników:

 • Wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 98 KM lub o mocy 122 KM.
 • I w wersji turbo doładowanej mocą 184 KM.

Diesle są w wariacjach :

 • silnika wysokoprężnego z turbosprężarką o mocy 90 KM lub 112 KM
 • lub w opcji jednostki dwulitrowej o mocy 143 KM.

MINI Countryman- największe zalety

Pomimo iż Countryman MINI pochodzi z rodziny małych aut, zaskakuje ilością przestrzeni wewnątrz. Jest wprawdzie autem czteroosobowym, jednakże pasażerowie siedzący z tyłu mogą się spodziewać komfortowych warunków jazdy. Zatem czteroosobowa rodzina może bez obaw wybrać się autem na wakacje lub w dalszą podróż.

Ponadto wnętrze samochodu zachwyca unikatowym połączeniem ekscytującego designu z nowoczesną technologią. Auto przy klasycznym wnętrzu zostało bowiem wyposażone w światła LED posiadające funkcję automatycznej dezaktywacji świateł drogowych. I szereg udoskonaleń przydatnych zarówno w trakcie jazdy po mieście, jak i w trasie. Należą do nich między innymi:

 • system multimedialny z Apple CarPlay,
 • przejrzysty wyświetlacz HUD
 • czy ograniczone do niezbędnego minimum tablice wskaźników.

Ponadto MINI Countryman zaskakuje opcją napędu na cztery koła, nazywaną ALL 4. Pomimo że samochód prowadzi się znakomicie, opcja taka może okazać się przydatna dla osób, które często korzystają z polnych dróg.

MINI Countryman- auto uniwersalne

Krótko podsumowując, Countryman Mini jest samochodem idealnie sprawującym się w mieście i jednocześnie zaskakująco wygodnym w trakcie dłuższych podróży. Wyjątkowe wyposażenie samochodu i technologia dodatkowo akcentują komfort jazdy, która już sama w sobie niesie wiele przyjemności. Bezsprzecznie MINI Countryman jest samochodem, z którym warto zapoznać się osobiście, by przekonać się, iż oscyluje on bardzo blisko “ideału”. Jedną z najlepszych metod poznania marki i doświadczenia przyjemności z jazdy jest z pewnością wizyta w serwisie MINI w Krakowie.

Serwis MINI Kraków

Salon jest autoryzowanym dealerem samochodów marki Mini. Posiada w propozycji pełną gamę modeli i akcesoriów. Prowadzi także świadczenia serwisowe i sprzedaż autentycznych części zamiennych.

Serwis Mini Kraków mieści się na ul. Góra Libertowska 14 w Krakowie. I czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00- 19:00 oraz w soboty pomiędzy godziną 9:00, a 15:00.

Dealer oprócz szerokiej gamy modeli, obsługi serwisowej, oraz sprzedaży aut nowych i używanych, a także sprzedaży części zamiennych oferuje także propozycję finansowania na zakup samochodu. Uzyskanie kredytu możliwe jest dzięki pomocy Mini Financial Services. Dzięki któremu można spełnić marzenia o posiadaniu własnego Countrymant Mini na dogodnych warunkach finansowych, dopasowanych do możliwości Klienta.

Warto zatem odwiedzić serwis, poznać “rodzinę” Mini i dopytać o możliwość pozyskania dogodnych warunków kredytowych.  Krótko ujmując, z salonem MINI M-cars Kraków marzenia o własnym MINI się spełniają. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.