BMW X3 – elegancja w sportowym wydaniu

Niemiecki koncern zawarł w BMW X3 wszystkie najlepsze cechy typowe dla samochodu sportowego, terenowego, a także użytkowego. Stworzył auto jednocześnie kompaktowe i luksusowe, które w wielu aspektach przewyższa nawet model BMW X6. Dzięki czemu od lat chętnie wybierane jest ono przez miłośników motoryzacji na całym świecie. Jeśli chcesz poznać najważniejsze walory i parametry tego SUVa, zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu.

BMW X3 – dynamizm jazdy i nowoczesne wrażenie

Już podczas pierwszego kontaktu, BMW X3 zaskakuje nową atrapą chłodnicy, która zawsze była wyróżnikiem tej marki. Niezwykle prosta, wręcz kanciasta atrapa chłodnicy w połączeniu ze świeżym zderzakiem wyposażonym w pionowe wloty, swoim kształtem przyciągają wzrok i dodają nowoczesnego, a zarazem dynamicznego charakteru. Tak samo tył auta – temperamentu dopełniają z pewnością całkowicie diodowe reflektory w nowej trójwymiarowej grafice. Znajdujące się poniżej szerokie i graniaste końcówki rur wydechowych podkreślają futuryzm, a w połączeniu z nową ochroną podwozia, czynią BMW X3 pojazdem zdecydowanie niesztampowym.

Warto podkreślić, iż kalpy powietrza w atrapie chłodnicy są aktywne. Active Air Stream sprawia, iż gdy zapotrzebowanie na chłodzenie jest niewielkie, to jedna z klap zostaje automatycznie zamknięta. Ma to niebagatelny wpływ na aerodynamikę auta.

BMW X3 – innowacyjne technologie w zasięgu Twojej ręki

Mówiąc o BMW X3 nie sposób nie wspomnieć o innowacyjnych technologiach, do których możemy zaliczyć najnowocześniejszy system mający na celu wspomaganie kierowcy – Profesional, który nie tylko zwiększa samo wrażenia z jazdy, ale także jej bezpieczeństwo. Wśród nowatorskich technologii możemy uwzględnić zdecydowanie integrację smartfonów, Mapy BMW czy też Aktualności BMW. Digital Key natomiast zmieni Twój smartfon w kluczyk do samochodu.

BMW X3 – sprawdź wymiary

Starannie przemyślany projekt nadwozia sprawia, iż w BMW X3 da się odczuć przestronność wnętrza, która jest zaskakująca duża w porównaniu z jego kompaktowością. Wymiary auta są niezależne od jego wersji silnikowej. Jego długość to długość 4,708 m, natomiast rozstaw osi 2,864 m. Zaowocowało to krótkim zwisem zarówno przednim – 85,6 cm, jak i tylnym – 98,8 cm. Dzięki temu auto jest dużo zwrotniejsze nawet od popularnego modelu BMW X6.

Warto podkreślić, iż przy szerokości wnętrza samochodu wynoszącej 1,522 m z przodu oraz 1,477 m z tyłu, ani kierowca, ani pasażerowie nie będą tutaj narzekać na brak miejsca. Po zewnętrznej stronie auto mierzy 1,891 m bez lusterek i 2,138 m przy rozłożonych lusterkach.

Jeśli chodzi o pojemność bagażnika to w przypadku wersji na benzynę, a także diesla jego rozpiętość waha się od 550 l do 1600 l. Tutaj model X3 kolejny raz góruje nad BMW X6. Bagażnik hybrydy BMW X3 xDrive30e natomiast pomieści natomiast nieco mniej, bo 450-1500 l.

BMW X3 – dane techniczne

Na sportowy charakter auta mają w pływ w dużej mierze silniki. Już podstawowa wersja sDrive18d umożliwia rozpędzenie pojazdu od 0 do 100 km/h w 9,4 s i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 198 km/h.

Najszybsze jest zdecydowanie BMW X3 M40i, które przy parametrach: 6 cylindrów, 360 KM, 500 Nm zapewnia niezapomniane doznania i dreszczyk emocji, pozwala osiągnąć 100 km/h w jedyne 4,8 s, dzięki czemu wypada lepiej nawet od BMW X6.

BMW X3 prosto od dealera BMW 

Odwiedź salon samochodowy BMW i przekonaj się na własne oczy o walorach BMW X3. Nasi eksperci pozostają do Twojej dyspozycji, gwarantując Ci w pełni indywidualną obsługę. Serdecznie zachęcamy do umówienia się na jazdę próbną, w celu wypróbowania wszystkich funkcji Twojego nowego BMW X3 na drodze. Pomoże Ci to w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie wybranego przez Ciebie modelu. Możesz porównać go także z innymi wersjami i modelami np. BMW X6. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz za pośrednictwem naszej strony internetowej, podając niezbędne dane osobowe oraz informacje na temat Twojego poprzedniego pojazdu i tego, który chciałbyś zakupić.

Jeśli nie masz okazji, aby osobiście zjawić się w jednym z naszych salonów, nie znaczy to, że musisz rezygnować z obejrzenia samochodu. Zapewniamy również intuicyjnie działający i dostosowany do potrzeb każdego z klientów wirtualny salon. Od teraz, możesz lepiej zapoznać się z parametrami interesującego Cię auta, bez wychodzenia z domu.

Oferujemy także profesjonalnie wyposażony serwis BMW Kraków, do którego możesz udać się w przypadku zaobserwowania komplikacji czy usterek związanych z Twoim pojazdem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.