Jakiej marki opony zimowe wybrać?

Po polskich drogach w sezonie zimowym poruszać się mogą legalnie jedynie pojazdy, które wyposażone są w dostosowane do warunków ogumienie. Konieczność zmieniania opon letnich na zimowe jest dosyć głęboko zakorzeniona w przypadku starszych stażem kierowców. Młode i żyjące w wiecznym pędzie osoby zdecydowanie częściej wybierają opony wielosezonowe. Dlaczego tak jest? Czy komplet opon całorocznych jest droższy niż zwykle ogumienie sezonowe? Gdzie najbardziej opłaca się kupować opony zimowe, letnie i całoroczne? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czy zimowe ogumienie jest tańsze niż opony całoroczne?

Wydawać by się mogło, iż opony zimowe są tańsze od ogumienia wielosezonowego, ale w praktyce nie zawsze tak jest. Przy szacowaniu potencjalnych kosztów uwzględnić trzeba jeszcze wydatki na regularne wizyty u wulkanizatora. W perspektywie kilku lat użytkowania inwestycja w nieco  droższe opony całoroczne niemalże zawsze się zwraca. Wśród najbardziej znanych i cenionych producentów ogumienia wyróżnić warto marki takie jak Michelin, Continental, Bridgestone, Kormoran, Goodyear, Nexen, Sailun, Dębica, Dunlop, Falken, Toyo i Yokohama. Opony całoroczne można łatwo rozpoznać, jeżeli jest na nich znak 3PMSF (trzy szczyty z płatkiem śniegu) albo jeśli w nazwie obecna jest fraza AllSeason, 4Seasons, Navigator lub Quadraxer.

Gdzie i jak zamówić tanie opony?

Wbrew pozorom nowe i zarazem tanie opony zdecydowanie bardziej opłaca się kupić online niż offline. Zamiast tracić czas i paliwo na dojazd do stacjonarnego punktu, z którego trzeba będzie jeszcze przetransportować zakupiony komplet opon, wystarczy zamówić je w internetowej hurtowni opon. Bezpłatna i terminowa dostawa pod dowolnie wskazany adres to tylko jedna z wielu korzyści, które związane są z zakupem online. Dzięki darmowemu wsparciu doświadczonych doradców łatwo uniknąć można wielu problemów i rozczarowań. W stacjonarnych sklepach ceny produktów są dużo mniej atrakcyjne przede wszystkim ze względu na wysokie koszty utrzymania stacjonarnego punktu sprzedaży.

Dlaczego opłaca się zainwestować w opony całoroczne najwyższej klasy?

Mając na uwadze, jak istotna jest rola opony w kontekście bezpieczeństwa drogowego, łatwo zrozumieć można, dlaczego opłaca się kupować produkty z wyższej półki. Niskiej jakości ogumienie cechuje się z reguły gorszą przyczepnością, która w praktyce przekłada się także na wydłużenie drogi hamowania. Tanie opony charakteryzują się również niższą żywotnością i trwałością. Problem ten jest szczególnie kosztowny w przypadku samochodów firmowych i aut dostawczych, ponieważ to właśnie one z natury są najintensywniej eksploatowane.

Czy opłaca się kupować używane opony całoroczne?

Kupując tanie opony używane, trzeba pamiętać o tym, że nie każdy wie, jak należy je prawidłowo magazynować. Przechowywane w nieodpowiedni sposób opony mogą szybko stracić swoje właściwości trakcyjne. Niezwykle istotne jest także to kiedy zostały one wyprodukowane, ponieważ nawet jeśli nie były używane, to po zbyt długim czasie mogą się po prostu nie nadawać użytku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.