Gdzie kupić akumulator do hybrydy?

Akumulator to jedna z ważniejszych części samochodowych. Tak jest również w hybrydzie, gdzie znajdziemy zazwyczaj aż dwie baterie. Chociaż głównym ogniwem jest to litowo-jonowe, tradycyjny akumulator odgrywa równie ważną rolę. Gdzie kupić akumulator do hybrydy? Opcji jest kilka, ale warto skorzystać z pewnego źródła, a nie kupować tam, gdzie jest najtaniej. Może się okazać, że taki akumulator nie będzie całkiem sprawny lub będzie działał krócej i zamiast oszczędności, będziemy mieć kolejny wydatek.

Gdzie kupić akumulator i na co zwrócić uwagę? 

Kupując jakikolwiek akumulator, czy to do hybrydy, czy samochodu z silnikiem benzynowym lub diesla, warto przyjrzeć się sklepom i oferowanym przez nie produktom. Choć to, gdzie kupić akumulator, wydaje się sprawą błahą, ma jednak kolosalne znaczenie. Wybierając ogniwo z marketu mamy niemal pewność, że nie było ono odpowiednio przechowywane, ani okresowo doładowywane. To poważny problem, który ma duży wpływ na żywotność ogniwa. 

W takim razie, jak i gdzie kupić akumulator, aby cieszyć się jego działaniem i nie wyrzucić pieniędzy w błoto? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na specjalistyczne sklepy, gdzie akumulatory przechowywane są w optymalnych warunkach. Takie sklepy mają także szerszą ofertę niż markety. Dzięki temu dostaniemy tam ogniwa o różnej pojemności i w różnym typie – także te, które pasują do hybryd. Lepiej też postawić na znaną markę, która jest gwarantem jakości i trwałości, jak na przykład VARTA. 

Akumulator do hybrydy – czym się wyróżnia? 

Jak już wspominaliśmy, głównym źródłem zasilania w samochodzie hybrydowym jest akumulator litowo-jonowy. Warto jednak zaznaczyć, że większość aut tego typu posiada dodatkowe ogniwo, tak zwane „tradycyjne”. Zasadniczo nie różni się ono bardzo od tych, które stosuje się w innych silnikach. To, co je wyróżnia, to mniejsza moc i rozmiar. W samochodach hybrydowych nie ma potrzeby stosowania dużych akumulatorów, ponieważ nie muszą zasilać rozrusznika. Akumulator w hybrydzie zasila systemy elektroniczne, takie jak między innymi oświetlenie, elektryczne lusterka czy radio. 

Rozważając, gdzie kupić akumulator, warto najpierw przemyśleć to, jakie dokładnie ogniwo potrzebujemy. Informację tę można sprawdzić w instrukcji pojazdu. Można ją także uzyskać w profesjonalnych sklepach i warsztatach lub u producenta pojazdu. 

Gdzie kupić akumulator i otrzymać gwarancje? 

To, co jest istotne przy każdym zakupie – nie tylko akumulatora – to gwarancja. Dlatego tak ważne jest pytanie, gdzie kupić akumulator. Zakup z marketu lub też sklepu, który nie oferuje montażu, powoduje ryzyko, że w razie awarii gwarancja nie zostanie uznana. Podanym przez sprzedawcę powodem może być nieprawidłowy montaż.  

Jak się przed tym ustrzec? Polecamy skorzystanie z serwisu Battery Point, gdzie nie tylko można zakupić nowy, odpowiednio dobrany akumulator, ale też umówić jego wymianę. Usługa wykonywana jest w jednym z partnerskich warsztatów, które zlokalizowane są w całej Polsce. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji? Ponieważ wtedy mamy pewność, że akumulator będzie sprawny, a dodatkowo otrzymamy gwarancję na wykonaną usługę – nikt nie zarzuci nam, że bateria przestała działać przez nieprawidłowy montaż. 

Chociaż to, gdzie kupić akumulator, wydaje się mało istotne, nie warto szukać najtańszego. Pozorne oszczędności mogą przerodzić się w kolejne koszty, gdy zakupimy ogniwo słabej jakości lub zostanie ono nieprawidłowo zamontowane – co jest wysoce prawdopodobne, gdy zdecydujemy się na samodzielny montaż w tak skomplikowanym technicznie pojeździe, jakim jest samochód hybrydowy. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.