Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego – kiedy to może się opłacić?

Jest wiele biznesów, które nie mogłyby funkcjonować bez dostępu do samochodów dostawczych. Wymieńmy tutaj tylko firmy kurierskie, małe przedsiębiorstwa transportowe, firmy budowlane i remontowe czy zaopatrzeniowców sklepów stacjonarnych. Jeśli działasz w jednym z tych biznesów i właśnie rozglądasz się za nowym pojazdem, to weź pod uwagę wynajem długoterminowy samochodu dostawczego. W naszym artykule omawiamy kilka sytuacji, w których to naprawdę może się opłacić.

Gdy zależy Ci na zachowaniu płynności finansowej

Wynajem to bardzo ciekawa propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy dbają o cash flow w swojej działalności i nie chcą przeznaczać nadmiernych środków na zakup samochodu. Na rynku znajdziemy oferty wynajmu bez wpłaty inicjalnej, co pozwala użytkować nowy pojazd przy minimalnym zaangażowaniu finansowym po stronie przedsiębiorcy.

Gdy nie możesz sobie pozwolić na niespodzianki w biznesie

Samochód dostawczy musi pracować – zgodzi się z tym każdy przedsiębiorca. Jest to dobry argument przemawiający za wynajmem, zwłaszcza jeśli alternatywą jest dla Ciebie zakup pojazdu na rynku wtórnym, o nie do końca jasnej historii.

Dodatkowo wspomnijmy o tym, że w ramach umowy wynajmu długoterminowego gwarantujesz sobie nie tylko swobodne użytkowanie samochodu, ale również jego pełną obsługę ze strony wynajmującego. Nie musisz się przejmować ani serwisowaniem pojazdu, ani wyszukaniem i wykupieniem ubezpieczenia, ani wymianą opon czy likwidacją ewentualnej szkody komunikacyjnej.

A propos szkody: gdyby do niej doszło, to wynajmujący może Ci zapewnić samochód zastępczy na czas naprawy, co pozwoli uniknąć dużych strat finansowych z powodu braku dostępu do podstawowego narzędzia pracy.

Gdy szukasz finansowania, które nie będzie stanowić dużego obciążenia dla Twojego biznesu

Analizując oferty wynajmu długoterminowego samochodów dostawczych z pewnością zwrócisz uwagę na to, że miesięczna opłata abonamentowa jest znacznie niższa w porównaniu z np. ratą leasingu. Wynika to z faktu, iż w wynajmie nie spłacasz ceny początkowej auta, a jedynie prognozowaną utratę wartości.

Nie ma tutaj również obowiązku wykupu samochodu po zakończeniu umowy, co pozwala utrzymać relatywnie niskie koszty w całym okresie finansowania. Jest to zatem atrakcyjne rozwiązanie dla firm osiągających przeciętne przychody.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu dostawczego?

Chcąc od ręki poznać całkowity koszt finansowania pojazdu w formule wynajmu długoterminowego, nie musisz jeździć po salonach, pisać maili czy wykonywać wielu telefonów. Wszystko sprawdzisz online, bez wychodzenia z domu czy z biura. Wystarczy wejść na iBemo.

iBemo to platforma internetowa, na której znajdziesz konkretne oferty wynajmu długoterminowego samochodów dostawczych takich marek, jak Peugeot, Citroen czy Mercedes-Benz. Pochodzą one bezpośrednio od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo.

Na iBemo możesz samodzielnie skonfigurować ofertę, a po poznaniu całkowitego kosztu zawrzeć umowę online i odebrać samochód w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w całej Polsce.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.