Jak drogie jest utrzymanie ciągnika ursus c360?

Ursus C-360 to jeden z najpopularniejszych ciągników klasy średniej wśród polskich rolników. Idealnie sprawdza się do średnich gospodarstw, umożliwiając szybkie przeprowadzenie wielu prac. Dodatkowo niska awaryjność i tanie części zamienne sprawiają, że Ursus C-360 jest chwalony przez wszystkich rolników, którzy mieli z nim styczność. Czy utrzymanie Ursusa C-360 jest drogie? Jak dbać o ciągnik Ursus C-360, aby służył przez wiele lat?

Koszty utrzymania ciągnika Ursus C-360

Ciągnik Ursus C-360 to niska awaryjność, solidne wykonanie oraz niskie spalanie, co oznacza, że koszty jego utrzymania są stosunkowo niskie. Zwłaszcza że części zamienne do Ursusa również nie są drogie, a jednocześnie ciągnik uzyskuje doskonałe osiągi i umożliwia podłączenie różnorodnych maszyn rolniczych. Dodatkowo koszty eksploatacji Ursusa C-360 można dodatkowo obniżyć. Dobrym pomysłem jest wymiana termostatu, co ułatwi szybkie rozgrzewanie się silnika, zmniejszając jego zużycie oraz zużycie paliwo, a więc znacznie zmniejszając koszt eksploatacji. Rzeczą oczywistą powinny być również natychmiastowe naprawy wszelkich usterek, co zmniejszy ryzyko usunięcia awarii i uchroni silnik przed dalszym uszkodzeniem. Nie warto również oszczędzać na częściach zamiennych i płynach eksploatacyjnych (np. olej) – te dobrej jakości wydłużą żywotność ciągnika Ursus C-360 i zmniejszą ryzyko kolejnej awarii.

Najczęstsze awarie w ciągniku Ursus C-360

Ursus C-360 to wytrzymała maszyna z solidnymi podzespołami, jednak na skutek ciągłej pracy nawet one będą ulegać zużyciu, co może doprowadzić do awarii. Najczęściej dotyczy to rozrusznika starego typu, który warto wymienić na nowszy szybkoobrotowy rozrusznik C-360, ułatwiając uruchomienie silnika w niskich temperaturach. Częstym problemem może też być pompa paliwowa i pompa wtryskowa. Zużyciu ulega także akumulator, który po pewnym czasie może wymagać wymiany.

Ursus C-360 – prawidłowa eksploatacja

Kluczem do wydłużenia żywotności ciągnika i zmniejszenia jego awaryjności, jest odpowiednia eksploatacja. Najważniejsza jest terminowa wymiana oleju i wykorzystanie produktu wysokiej jakości oraz regularna wymiana filtra oleju, paliwa i powietrza. Należy robić to, co najmniej raz do roku lub po określonej w instrukcji liczbie przepracowanych motogodzin. Niezbędne jest także zapewnienie odpowiedniego chłodzenia, dlatego trzeba regularnie sprawdzać ilość płynu lub wody w chłodnicy, a co jakiś czas warto wyczyścić chłodnicę z liści i innych zabrudzeń, wspomagając jej pracę.

Ursus C-360 – części zamienne

Dużą zaletą ciągnika Ursus C-360 jest możliwość samodzielnej naprawy większości awarii, co przyczyniło się do tak dużej popularności tego modelu. Ważne jest jednak, aby części zamienne kupować jedynie od sprawdzonych dostawców, gdyż zapobiegnie to nawrotom problemów. Przykładowo rozrusznik warto kupić w sprawdzonym sklepie z rozrusznikami – Alterstar to sklep, który zapewnia wysoką jakość części i fachowe doradztwo.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.