Poznaj powody, dla których warto mieć skuter elektryczny

Zastanawiasz się nad alternatywą dla swojego samochodu? Masz już dość codziennych korków i wiecznego spóźniania się do pracy? Chcesz wreszcie zadbać o swój komfort podczas podróży, bo przepełnione autobusy sprawiają, że trudno znaleźć sobie w nich miejsce? Postaw na skuter elektryczny i zobacz, jakie korzyści przynosi.

Omijaj korki nawet w godzinach szczytu

Wiele osób postawiło właśnie na skuter elektryczny z uwagi na chęć ominięcia korków. Elektryczny motocykl to jednoślad, który pozwala na to, by wygodnie i dość sprawnie przejechać pomiędzy autami stojącymi w korku. Dzięki temu będziesz w domu po pracy znacznie szybciej niż gdybyś jechał samochodem.

Wygoda poruszania się

Niektórzy decydują się na to, by jeździć autobusami np. dlatego, że mają one swoje osobne buspasy i przestrzenie, gdzie samochodem osobowym trudno wjechać. Trzeba mieć jednak świadomość, że nierzadko takie pojazdy są dość mocno zatłoczone. Dlatego zamiast stać w tłumie innych osób, lepiej postawić na skuter, który pozwoli na wygodne przemieszczanie się bez konieczności doświadczania tłoku.

Jedź, gdzie chcesz

Poza tym jazda elektrycznym skuterem zapewnia nie tylko komfort, ale też pozwala na podróżowanie w dowolnie wybrane miejsce. Sam wybierasz godziny i czas związany z tym, kiedy ruszyć. To ewidentna przewaga nad komunikacją miejską, do której – chcąc nie chcąc – trzeba się dostosować.

Nie wytwarzasz spalin

Miejski skuter jest napędzany za pomocą napędu elektrycznego. Jedno ładowanie wystarczy, by przejechać nim do 140 km. Tym samym, korzystając z motocykla elektrycznego, nie wdychasz i nie wytwarzasz spalin, które są szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i dla Ciebie.

Motocykle elektryczne to lekkie i zwinne pojazdy, będące ekologiczną alternatywą dla osób, którym zależy na czystszym powietrzu w ich mieście. Z tego względu warto zachęcić znajomych do tego, by korzystali z tego rodzaju pojazdów. Więcej o tym, kiedy warto go użytkować, przeczytasz w artykule: https://supersoco.pl/elektryczny-skuter-5-sytuacji-kiedy-warto-go-kupic/

Nie musisz tankować na stacji paliw

Skuter elektryczny napędzany jest silnikiem elektrycznym. Wystarczy więc naładować jego baterie. Nie ma konieczności tankowania paliwa typu benzyna, ropa czy gaz. Przekłada się to na oszczędności w portfelu. Jeżeli już mowa o pieniądzach, to cena skutera elektrycznego nie jest zbyt wygórowana. Już za kilka tysięcy sprawisz sobie doskonały jednoślad.

Wystarczy prawo jazdy kategorii B

Skuter miejski to pojazd, którym możesz poruszać się, legitymując się prawem jazdy kategorii B. Trzeba tu jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze, musisz mieć prawo jazdy minimum 3 lata. Po drugie, skuter elektryczny, który wybierasz, może mieć maksymalnie 11 kW mocy i stosunek mocy do masy nieprzekraczający 0,1 kW na 1 kg.

Skuterami elektrycznymi mogą więc poruszać się zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Nie ma tu większych ograniczeń wiekowych. W zasadzie już 21-letni kierowca z uprawnieniami na kategorię B może jeździć wspomnianym wyżej pojazdem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.