Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej?

Poznałeś korzyści z posiadania urządzenia rejestrującego obraz w samochodzie? Chcesz kupić sprzęt dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb? Przedstawiamy poradnik zakupowy, z którego dowiesz się najważniejszych rzeczy o wideorejestratorach. Podpowiadamy, jakie czynniki wziąć pod uwagę przed wybraniem konkretnego produktu ze sklepu. Zapraszamy do lektury!

Rozdzielczość wideorejestratora

Większość kupujących w pierwszej kolejności skupia się na rozdzielczości nagrywanego obrazu. Firmy sprzedające akcesoria samochodowe (np. wideorejestrator w lusterku z kamerą cofania) prześcigają się w podawaniu coraz większych rozmiarów pojedynczej klatki. Czy takie działanie przekłada się na faktyczną jakość urządzenia?

Standard Full HD (1920 x 1080) w zupełności wystarczy do zapisu obrazu z większości sytuacji drogowych. Ilość pikseli rejestrowanych przez kamerę umożliwia bezproblemową identyfikację tablic innych pojazdów, zarówno podczas jazdy do przodu, jak i w trakcie manewru cofania.

Musisz wiedzieć, że sama rozdzielczość to nie wszystko. Do doskonałej jakości nagrania potrzeba jeszcze solidnego procesora, dobrego obiektywu i wysokiego bitrate. Wideorejestrator 1080p umieszczony w lusterku często sprawdzi się lepiej, niż urządzenie 4K o niskiej przepustowości danych.

Jakość obiektywu

Układ optyczny odgrywa kluczową rolę w zapisie obrazu przez kamerę samochodową w lusterku z opcją rejestracji cofania. Wybieraj urządzenia z niską wartością przysłony. Im mniejsza liczba, tym więcej fotonów wpada do matrycy wideorejestratora. W efekcie zyskujesz niezaszumiony obraz i lepszą rozdzielczość pojedynczej klatki. Jasny obiektyw przydaje się podczas cofania. Kamera ukryta w lusterku pokaże wówczas detale otoczenia, dzięki czemu unikniesz najechania na przeszkodę.

Sprawdź również kąt widzenia optyki. Kamery samochodowe powinny cechować się jak najszerszą powierzchnią podlegającą rejestracji, przy jednoczesnym utrzymywaniu w ryzach zniekształceń obrazu typowych dla obiektywów typu fish-eye.

Jeśli zależy Ci na maksymalnej użyteczności w rozmaitych warunkach, postaw na modele znane ze swojej uniwersalności. Wybierz wideorejestrator w lusterku z kamerą cofania, a zyskasz kompleksowy wgląd w najbliższe otoczenie i poprawisz swoje bezpieczeństwo.

Sposób mocowania wideorejestratora

Chcesz, aby nowo zakupiony sprzęt pozostał bezobsługowy? Koniecznie zapoznaj się z systemem mocowania, jakie proponuje producent. Niewielkie kamery samochodowe dość łatwo przytwierdzić do szyby za pomocą przystawki. Taki sposób montażu gwarantuje ekspresowe przyczepienie do powierzchni wewnętrznej i stabilność przy dużych amplitudach temperatur.

Wideorejestrator samochodowy w lusterku z kamerą cofania posiada własne mocowanie, które świetnie współgra z wnętrzem pojazdu. Postaw na jedno z tych dwóch rozwiązań, a już otrzymasz trwały zestaw gotowy do poradzenia sobie z dowolnymi warunkami na drodze.

Sprawdź ofertę sklepu Manta, gdzie znajdziesz nowoczesne urządzenia rejestrujące obraz w pętli. Zapoznaj się ze specyfikacją techniczną i wybierz sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.